Jak podpořit svou ženskost

Možná si říkáš, jak podpořit svou ženskost. Znáš spoustu tipů, jak uspořádat svůj čas a být výkonná doma i v práci. Jedeš na výkon, snažíš se všechno stíhat, ale na svůj úkor. Snažíš se být dokonalá žena, máma a partnerka. Ale nedostáváš zpátky ani z poloviny tolik, kolik si představuješ. Zapomínáš sama na sebe a když už se podíváš do zrcadla, cítíš se mizerně.

Co vyzařuješ…

Jsi jedinečná. Na světě nenajdeš nikoho stejného jako sebe. A to i za předpokladu, že máš své dvojče. Určitě se najde den, kdy si řekneš, že dneska ti to vůbec nesluší. Často si v zrcadle prohlížíš své nedokonalosti a toužíš mít menší zadek, větší prsa, nebo přirozené charisma? Dovol si podpořit svou přirozenou ženskost.

Dovol se přijmout se se vším všudy. I s tím, co se ti nelíbí. Často čekáš, že ti okolí ukáže krásu, kterou ty zrovna nevidíš. Že tě pochválí, jak ti to sluší, i když si myslíš pravý opak. Začni sama od sebe. Všímej si v zrcadle toho, co na sobě oceňuješ. I když se ti to jeví jako drobnosti.

Jak podpořit svou ženskost

Jak se mít ráda, když mi to nejde? Teď si asi říkáš, že to není tak jednoduché, jak se zdá. Je to proces zdravého přijetí se vším všudy. Dej si prostor, chce to svůj čas. Mít se sebou trpělivost. Vnímej své přednosti místo nedokonalostí. Je fajn, když víš, na čem chceš zapracovat. Ale proč se za to hned pranýřovat.

Zavři si na chvíli oči a zeptej se sama sebe, jak podpořit svou ženskost? Vnímej jen myšlenky, které ti přicházejí. Jak otevřeš oči, zapiš si ty, které tě napadly jako první. Protože ty šly přímo z tvého nitra.

Pěstuj zdravé vztahy

Vztah je jako zahrada. Jak se o něj budeš starat, tak bude vypadat. Říkáš si taky občas, jak je možné, že ti to ve vztazích stále drhne? Můžeš se přetrhnout, ale partner to neocení. Nebo se snažíš vyhovět svým blízkým, ale místo vděku si vyslechneš, jak to všechno děláš blbě. Vztahy ti odráží, co máš ve svém nitru. Jaké máš o sobě mínění, to se ti začne vracet jak bumerang zpět od tvých blízkých.

Ty jsi nejdůležitější člověk tvého života. Dopřej si úctu, lásku a porozumění. Když budeš od vztahu očekávat, že tě druhý bude milovat, zatímco ty sama se nesnášíš, vytváříš si nevědomě závislý vztah. Ten nemůže dlouhodobě fungovat. Protože dřív nebo později se v něm jeden z vás začne cítit jako v kleštích.

Když si začneš věřit, uvědomíš si, že už nemáš nutkání dělat partnerovi žárlivé scény, kontrolovat telefony a vyzvídat, s kým vším dnes byl. Jsi si vědoma své vlastní hodnoty a lidi kolem tebe to začnou na podvědomé úrovni vnímat.

Rozhoduj se srdcem

Jako žena máš silně vyvinutou intuici. Využij tohoto daru naplno. Rozhoduj se srdcem. Nikdo jiný neví, co je pro tebe nejlepší. Možná máš strach udělat důležitá rozhodnutí s myšlenkou, co si o tobě řeknou ostatní. Tvůj život za tebe nikdo žít nebude. Když se budeš neustále na všechny ohlížet, pak tě jednou bude mrzet, že ses tehdy nerozhodla jinak.

Možná máš strach, že zase uděláš chybu. Když budeš přešlapovat na místě, nikdy nikam nedojdeš. Když přešlápneš, budete vědět, že příště se vydáš na druhou stranu, na které to vyjde. Veškeré situace, které se ti dějí, jsou o úhlu pohledu.

Dovol si prožívat svou ženskost

Krása uvnitř je dalším způsobem, jak podpořit svou ženskost. Určitě se cítíš fantasticky, když se krásně nalíčíš a oblečeš něco, co ti moc sluší. Když se ale se sebou budeš cítit mizerně, pak ti dokonalý outfit nepomůže. 

A když o sebe naopak nebudeš dbát, ale budeš mít nastudováno x knih o osobním rozvoji, stejně ti to nebude moc platné. Protože na první dojem nezapůsobíš a dá ti hodně práce, než ostatní přesvědčíš o svém přirozeném charisma.

Udržuj rovnováhu

Každá z nás má v sobě určitý podíl mužské a ženské energie. I naše tělo je zrcadlem těchto dvou energií. Máš většinu úrazů a nemocí na pravé straně těla? Pak to souvisí s tvou mužskou částí. A pokud máš problémy na levé straně těla, souvisí s ženskostí a tématem vnitřní ženy.

Vy východní filozofii se mužská a ženská energie znázorňují jako Jin-Jang. Ženská energie Jin má černou barvu, mužská Jang má barvu bílou, a společně tvoří jeden celek. Jeden bez druhého nemůže existovat. Proto se zaměř, aby byly v rovnováze.

Co vysíláš, to se ti vrací

Když začneš vědomě pečovat o svou ženskost, začneš na své okolí působit jako magnet. Dovol si každý den pečovat o tu malou holčičku v sobě. Dopřej si každý den aspoň chvilku času sama na sebe. Na věci, které máš ráda a nabíjí tě. Zaměř se na to, co pro svou ženskost můžeš udělat právě teď.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.