Já to nedokážu

Na konci každého roku možná analyzuješ, co se ti povedlo a co ne. Možná sis dala vysoký cíl, jenže pak tě přepadly chmury typu já to nedokážu. Místo odhodlání a motivace se dostavují pocity deprese a selhání, že ses neposunula, kam sis stanovila.

Já to nedokážu

Taky jsem byla před několika lety ve fázi, kdy jsem si dávala velké cíle. Ty se mi nedařily splnit a moje sebejistota pokulhávala. Na konci každého roku si vždy analyzuju celý rok. Co se povedlo, co naopak zlepšit. Jaké mezníky mě letos potkaly.

Letos jsme si všichni prošli výzvou jménem korona. Ať chceme nebo ne, dotklo se to nás všech. I já si letos zažila několik výzev (nejen) v podnikání.

Potřebovala jsem některé věci přehodnotit. Nastaly i nečekané změny a výzvy. Spoustu věcí jsem si uvědomila. Za tento rok jsem si uvědomila několik rolí, kterými jsem si prošla. Ty mě každý den učí.

Maminka

Letos oslavil náš milovaný synek dva roky. I když vstup do tohoto světa měl velmi krušný, dělá nám každý den radost. Každý den mě učí, jak si nastavovat hranice a vidím, jaké zrcadlo mi nastavuje.

Taky jsem si chvílemi říkala, já to asi nedokážu. Syn projevuje svou osobnost a já vím, kde mám svoje hranice. Občas si je potřebuju obhájit. Davídek je v tom mým velkým učitelem.

Podnikatelka

Letos jsem zažila i velkou výzvu v podnikání. Ze dne na den jsem přestala dočasně dělat terapie, které mě, do té doby živily. Dozvěděla jsem se, že jsem těhotná. Přišla velmi silná intuice matky, kterou jsem měla i v prvním těhotenství. Že mám přestat dělat terapie až do porodu.

Nějakou dobu jsem se s tím potřebovala srovnat. Když jsem se uvolnila procesu, přišel nový projekt Přátelské podnikání, kde kombinujeme klasický mastermind a propojování projektů. Na začátku jsme se chtěli potkávat jen s pár lidmi, ale postupně se myšlenka rozšířila a teď je nás téměř 50 aktivních členů.

Když už přijde situace, která ti přijde bezvýchodná, máš dvě možnosti. Buď se v ní budeš utápět, nebo se otevřeš novým možnostem a najdeš je tam, kde by tě na první pohled ani nenapadlo. A to se přesně stalo mně.

S terapiemi budu po porodu pokračovat. Přijala jsem možnost, že můžu dělat i něco jiného. Začala jsem podporovat maminky na jejich podnikatelské cestě. A musím uznat, že mě to moc baví.

Žena

V zápalu povinností jsem měla tendenci zapomínat na to, že jsem žena, která potřebuje občas jen tak být. Bez neustálého pocitu tohle musíš. Uvědomila jsem si, že ne vždy jde vše podle mých představ.

Především výzva, kdy jsem věděla, že potřebuji propojit podnikání, mateřství a partnerství. Pěkně mě to srazilo na kolena. Na vlastní kůži jsem si ověřila, že se potřebuji přijmout i se svými stinnými stránkami. I když vím, že je chci změnit, potřebuji si je uvědomit, abych se mohla posouvat dál.

Byly tu dny, kdy jsem cítila obrovskou vděčnost. Byly tu také dny, kdy jsem si říkala: “Já to nedokážu.”

Být dobrá máma, žena, podnikatelka. Tyto role mě každý den učí, co je opravdu důležité. Že kouzlo života se skládá z drobných střípků a kouzla přítomného okamžiku. A i když jsem nezvládla letos úplně všechno, co jsem si stanovila, stále se přijímám ve své autenticitě.

Dokážeš to!

Určitě si říkáš, žes toho chtěla letos hodně zvládnout. Možná se ti něco podařilo. Možná si vyčítáš to, co se nepodařilo. Máš někde v šuplíku zamknuté své sny? Bojíš se s nimi vyjít ven? Dovol si jít za tím, co v životě opravdu chceš. Obohatíš tak nejen sebe, ale i lidi kolem sebe.

Až budeš odcházet z tohoto světa, uvidíš celý svůj život jako film. Když tam uvidíš sny, které ses bála uskutečnit, budeš smutná. Budeš vnímat, žes život jen přežila, ne prožila. Když překonáš své komfortní zóny a půjdeš si za tím, co opravdu chceš, pak si řekneš: “Stálo to za to.”

Zjisti více přímo tady

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.