Určitě víš, že intuice je klíčem, který tě může posunout v životě nejen na úrovni duše, ale i těla. Možná se snažíš nějakou dobu napojovat, ale výsledky jsou úplně jinde, než očekáváš. Čím je to způsobené a na co se zaměřit? O tom je dnešní článek.
Intuice nebo strach
Přes různé techniky můžeš vnímat svůj vnitřní hlas. Zadáš požadavek, vyšleš a sleduješ, jaký výsledek přinese. Jenže, po nějaké době zjišťuješ, jestli je výsledek takový, jak si přestavuješ. Jedním aspektem může být plán duše (respektive záměr). Ten když nenásleduješ, může se tvá realita projevovat tak, že ti někdo neustále hází klacky pod nohy.
Ale co v případě, kdy víš, že tohle opravdu chceš, ale stejně se nedaří? Na vině je pozice, kdy své intuici zadáváš instrukce. Představ si, že pracuješ na počítači. Pokud bude zaplněný a zavirovaný, pojede pomalu, nebo vůbec. Nezpracovává příkazy tak, jak má. Totéž tvoje intuice.
Rozhodovat se tedy můžeš ze dvou pozic:
- Z pozice strachu (alias plazího mozku)
- Z pozice klidu, bodu nula, srovnaného stavu vědomí
Strach vs plazí mozek
Plazí mozek má jednu zásadní úlohu. Chrání tě před možným nebezpečím. V dávné minulosti, kdy lidé lovili, žili v divoké přírodě a potřebovali být stále v pohotovosti, tuto část mozku aktivně využívali. Heslem je uteč nebo bojuj. Úkolem je přežít a udržet základní životní funkce.
V dnešní době, kdy nemusíš bojovat o přežití, se stejně tato část mozku často hlásí o svá práva. Projevuje se to stresovými situacemi, velkou emoční zátěží a neklidem v oblasti těla. A to je ten problém. Často své dotazy kladeš právě tehdy, když je ti ouvej. Máš dobrý záměr, chceš situaci rychle vyřešit, jenže intuice nefunguje.
Ovládá ji strach. Tato emoce ti přiškrtí přístup k nejvyššímu Zdroji a táhne tě k jedinému cíli. Přežít, pokud možno s co nejmenšími následky. Pokud v této fázi budeš zadávat své energetické požadavky, tvrdě narazíš.
Odpovědi sice dostaneš, ale bude je řídit tvůj plazí mozek = strach. V praxi to vypadá tak, že se staženými půlkami zůstaneš stát na místě. Nebo se vydáš přesně opačným směrem.
Pak se můžeš divit, jak je to možné? Vždyť tě to táhlo právě sem, tak kde je problém? Odpověď je prostá. V plazím mozku.
Jak se dostat do klidu
Co z výše uvedeného vyplývá? Potřebuješ se dostat do jiného emočního stavu. Vnitřního klidu, neboli bodu nula. Teď si možná říkáš: Ok, jenže jak to mám prakticky udělat, když mám většinu dne stresovou zátěž.
- Potřebuješ eliminovat stresové situace na minimum (co jde, vypustit úplně, co nejde, eliminovat na minimum).
- Více se zaměřovat na situace a věci, které ti dělají radost, PRÁVĚ TEĎ (žití v přítomném okamžiku).
- Vnímat více detaily kolem sebe (voňavý vzduch, sluneční paprsky, zelenou trávu), na tyto detaily často zapomínáme
- Naučit se zastavit (každodenní záběr na max tě může vykolejit, na dost dlouho, nějakou dobu zvládáš, ale nakonec vyhoříš), dovol si zvolnit tempo.
- Vědomě pracovat se svými emocemi (rozvoj emoční inteligence).
I když jedeš na spirituální vlně, nezapomínej na jeden důležitý fakt. V tomto životě máš fyzické tělo. Svými tužbami chceš dosáhnout fyzických změn, které jsou vidět v naší zhuštěné 3D realitě. Proto jen naciťování, připravování a vizualizace bez akčních kroků nefungují.
Pokud na sobě makáš na úrovni duše, vibrací a případně myšlenek, potřebuješ výsledek ukotvit do hmoty. To znamená, že se nevyhneš cíleným krokům (konkrétně zvednutí zadku a jít udělat akční krok tam, kam se chceš dostat). Intuice tě v tomto dokáže krásně podpořit. Proto nezapomínej na rovnováhu.