Co dělá jinak

Možná sis už taky položila otázku: Co dělá jinak, že se jí tak daří? Jak být sebejistá a udržet si vlastní tvář, hodnoty i autenticitu? Sebejistota se často zaměňuje s egem, ale chyba lávky.

Ok, dejme tomu. Jenže, jak se stát sebejistou ženou. Co dělají přirozeně sebevědomé ženy jinak? Pár tipů jsem sepsala do tohoto článku.

Co dělá jinak?

Tak obyčejná, přitom je vidět, že si věří. Určitě sis už všimla, že sebejistota není výsadou vysokých podpadků, exkluzivního oblečení ani dokonalého líčení. Přirozeně sebejisté ženy objevily kouzlo, které neváhají denně používat.

Naslouchej sobě a svým potřebám

Umíš si udělat prostor na sebe? Nebo stále pomáháš všem okolo, ale na sebe stále čas nemáš? Každý z nás má 24 hodin denně. Ani víc, ani míň. Jak s tímto časem naložíme, je pouze na nás. Když se budeš házet na poslední kolej, začnou ti to zrcadlit lidé ve tvém okolí. Pak se můžeš divit, že často řešíš vztahové neshody a jsi smutná z toho, že nikdo neocení, co pro všechny děláš, na svůj úkor

Ne není sprosté slovo

Máš problém říct svým blízkým ne? Nechceš je zklamat, ale když si nedokážeš vytyčit své hranice, pak tvá sebejistota dostane pořádně na zadek. Pokud děláš něco jen proto, aby ses zavděčila, pak tím budeš trpět nejvíc ty sama.

Lidi si rychle zvyknou, že se jim přizpůsobuješ. Budou tak zacházet dál a dál. Dovol si nastavit hranice. Ze začátku možná budou lidi kolem tebe prskat. Časem jim nezbyde nic jiného, než si zvyknout. Že máš své hranice, přes které nikoho nepustíš.

Používej strach ve svůj prospěch

Chceš udělat krok dopředu, ale bojíš se, jak to dopadne? Strach je přirozená emoce, která ti ukazuje, kdy vystupuješ z komfortní zóny. Dovol si ho proto využít ve svůj prospěch. Když přijde, konkretizuj si ho a zeptej se: Co mi může přinést tato změna?

Vše závisí jen na úhlu pohledu. Pokud se neustále budeš bát, že uděláš chyby, tak se nikam neposuneš. Podívej se na chyby jako na výzvy, které ti ukazují, že příště to uděláš jinak.

Ego vs pokora

Pokora je pro zdravou sebejistotu klíčová. Teď tě možná napadne myšlenka, že k pokoře se potřebuješ zbavit ega. Ego je jednou z důležitých součásti našeho já, které neodbouráme. Jeden extrém je “nosánek nahoru”, druhý, kdy si na sobě necháš dříví štípat. Ego potřebujeme, jen ho udržet ve správné rovině.

Představ si, že podnikáš a rozvíjíš nové spolupráce. Pokud upozadíš ego na nulu, pak jen těžko dokážeš vyjednávat. A sama víš, že kolikrát tuto dovednost potřebuješ. A nemusíme se dívat nutně jen do podnikání. Podívej se na jakoukoliv životní oblast. Proto potřebujeme mít v sobě pokoru, ale i trochu ega, v dobrém slova smyslu.

Kritika vs zpětná vazba

Jak se cítíš, když ti někdo něco zkritizuje? Raduješ se, nebo bys po tom člověku nejraději něčím hodila? Pokud se chceš zlepšovat, potřebuješ mít zpětnou vazbu, do které může patřit i kritika. Než začneš házet hlavu na špalek, zeptej se sama sebe na jednu otázku: Je toto konstruktivní kritika, nebo útok na moji osobu? Pokud někdo útočí na tebe jako osobu, pak to nemá s konstruktivní kritikou nic společného.

Když dostáváš zpětnou vazbu na něco, cos vytvořila a vidíš tam řešení, co se dá změnit, pak to přijmi jako zpětnou vazbu. A útočné lidi na svou osobu nech za zády. Nezměníš jejich chování. Ale můžeš ovlivnit, jak na ně budeš reagovat.

Co vyzařuješ

Určitě znáš bumerang. Bumerang je jedinečný tím, že jak ho hodíš, tak se ti vrátí. Stejné je to s našim vyzařováním. Co vysíláme, to se nám vrací. Díky reakcí svého okolí můžeme vnímat, co vyzařujeme na podvědomé úrovni.

Přirozeně sebejisté ženy plně vnímají co vysílají. Přejímají odpovědnost za svůj život se vším všudy. Ví, co chtějí změnit a pracují na tom. Přitom zůstávají ve své plné autenticitě. Dovol si to i ty.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.